Пошук по сайту

Екологія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Відділ освіти Овруцької райдержадміністрації Овруцька загальноосвітня школа №3 Позакласна робота з хімії як засіб формування інтересу до хімії Тишина В. В.,учитель хімії, с пеціаліст вищої категорії, учитель-методист, нагороджена значком «Відмінник освіти України»

Відділ освіти Овруцької райдержадміністрації Овруцька загальноосвітня школа №3 Позакласна робота з хімії як засіб формування інтересу до хімії Тишина В. В.,учитель хімії, с пеціаліст вищої категорії, учитель-методист, нагороджена значком «Відмінник освіти України»

Сторінка1/3
  1   2   3
Відділ освіти Овруцької райдержадміністрації

Овруцька загальноосвітня школа №3


Позакласна робота з хімії як засіб

формування інтересу до хіміїТишина В.В.,учитель хімії,

спеціаліст вищої категорії, учитель-методист, нагороджена значком «Відмінник освіти України»

2010

Тишина В.В.Позакласна робота з хімії як засіб формування інтересу до хімії

(Добірка позакласних заходів з хімії). З досвіду роботи. - Овруч. Овруцька загальноосвітня школа №3.2010.

Добірка позакласних заходів допоможе вчителям у формуванні в учнів інтересу до хімії, підготовці заходів , буде сприяти здійсненню міжпредметних зв’язків при вивченні хімії.

Розвивати здібності дітей, виявляти обдарованих учнів, стимулювати їх творче самовдосконалення, творчу активність, дати їм ґрунтовні, міцні знання, озброїти їх практичним розумінням основ наук, підвищити їх інтерес до хімії, допомогти у виборі професії - це завдання, яке дає можливість реалізувати позакласна робота з хімії. Саме гра сприяє самостійній, творчо - пошуковій діяльності учнів. Позакласна робота допомагає розвивати в учнів уміння працювати з додатковою літературою, розвивати навички експериментальної роботи. В позакласній роботі з хімії велика увага належить міжпредметним зв’язкам, це дуже важливо для профорієнтації учнів і розуміння хімії у житті людини.

Автор розробила цікаві диференційовані заходи та заходи з міжпредметними зв’язками.

Робота може бути використана вчителями хімії для проведення позакласних заходів.

Затверджено методичною радою

Овруцької загальноосвітньої школи №3

Протокол № 2 від 10.10.2010.

Позакласна робота з хімії

Розвівати здібності дітей, виявляти обдарованих учнів, стимулювати їх творче самовдосконалення, творчу активність, дати їм ґрунтовні, міцні знання, озброїти їх практичним розумінням основ наук, підвищити їх інтерес до хімії, допомогти у виборі професії - це завдання, які дає можливість реалізувати позакласна робота з хімії.

Навчання та виховання складають єдиний педагогічний процес, який забезпечує формування всебічно розвинутої особистості учня. Педагогічні задачі вирішуються успішно лише при органічному сполученні навчально – виховної роботи на уроці з цілеспрямованим впливом на учня в позакласної роботі. Тому позакласна робота – це важлива складача частина роботи учителя хімії.

Основна мета позакласної роботи з хімії: допомога учням в формуванні стійкого інтересу до предмета, розширення світогляду та знань, естетичного та трудового виховання.

Позакласна робота допомагає розвивати в учнів вмінні працювати з додаткової літературою, розвивати навички експериментальної роботи.

В позакласної роботі з хімії велика увага належить міжпредметним зв’язкам, це дуже важливо для профорієнтації учнів і розуміння хімії у житті людини.

Практично кожний учитель хімії застосовує у своїй діяльності різноманітні форми роботи – це олімпіади, конкурси – захисти, інтелектуальні марафон, змагання, ігри. На мій погляд саме гра сприяє самостійної творчо – пошукової діяльності учнів. Давно відомо, що гра займає в житті дитини значну частину життя. Ще у ХУІІІ столітті Ж.Ж.. Русо писав про те, що для того щоб пізнати та зрозуміти дитину, необхідно спостерігати за ії грою.

Про першорядне значення гри для розвитку дитини свідчить те, що ООН проголосила гру універсальним та невід’ємним правом дитини. «Гра для дитини – це засіб навчатися тому, чому Ії ніхто не навчить. Включаючись у процес гри, діти навчаються жити в нашому світі – світі ідей та цілей» (Ельконін Д.Б.)

Крім того, гра створює особливі умови, за яких розвивається творчість учнів. Сутність цих умов полягає у спілкуванні на рівних, де виникає відчуття «я теж можу це».

В грі органічно закладені наступні задачі:

 • пізнавальна,

 • розважальна,

 • комунікативна,

 • самореалізації.

Під час гри учень повинен розуміти необхідність особистої зацікавленості в набуванні знань, відчути свою компетентність.

Тому на мою думку, позакласна робота повинна бути побудова на сполученні організованої діяльності та звичайного між особистого спілкування.

У свої практичної роботі я часто використовую ігри, метою яких є розвиток самостійності учнів, їх творчих можливостей. Якщо дитина бодай раз у своєму житті зіграє якусь роль у грі, вона запам’ятає хімічні поняття, які використовувались в ній, на завжди. Ігри можуть об’єднувати різноманітні завдання: запитання на задану тему, які вимагають від учнів спеціальної підготовки, завдання на кмітливість та розширення кругозору.

Одна з цікавих на мою думку форм позакласної роботи – це турніри, колективні змагання, які змушують учнів мислити швидко в процесі бою, захищати свою думку, власні відповіді та аргументовано критикувати відповіді суперників. Оскільки в змаганнях беруть участь команди, а не окремі учасники, то учні вчаться працювати в колективі, підпорядковуючі свою діяльність спільній меті. Це згуртовує дітей, сприяє вихованню їхній особистості. Змагання поєднують у собі процес навчання, наукову діяльність та гру. Ім. притаманній азарт, що у свою чергу, стимулює інтерес до вивчення шкільних предметів.

Для досягнення максимального ефекту позакласного заходу необхідно дотримуватися наступних принципів:

 • видовищність,

 • диференційований підхід,

 • інтерактивність.

Для забезпечення масовості необхідно залучати більш учнів до підготовки та участі в заході. Видовищність вимагає наявність яскравих, цікавих і пізнавальних дослідів. Диференційований підхід потребує участь в заходах учнів різних здібностей. Інтерактивність передбачає творчі можливості не тільки учнів, але й учителя.

Важливе місце у вивченні хімії мають міжпредметні зв’язки, тому що хімія не може не спиратися на науки природничого циклу. Саме тому мною розроблені декілька виховних заходів, які показують зв'язок хімії з біологією та іншими науками.(Дивись додаток)

Найпершим завданням позакласного заходу є створення таких умов, за яких дитина змогла б реалізувати хоча б мінімум своїх здібностей. Учитель повинен допомогти учню знайти себе, навчити вести діалог, творчо спілкуватися, слухати, навчити вмінню працювати незалежно від інших.

Додатки
Посвячення в хіміки

 • Добрий день, дороги друзі!

Ми живимо у світі, який постійно змінюються. Сучасна людина сьогодні не може обійтися без хімічних знань. Три місяця ви вивчаєте цікаву науку - хімію, яка творить справжні чудеса. А сьогодні у нас з вами свято - посвячення в хіміки. Попереду у вас ще декілька років, протягом яких ви будете вивчати хімію і дізнаватися все більше і більше про хімічний світ сполук. А зараз вам треба показати свої знання, показати чого ви досягли за цей час. Для того що б розпочати свято з гарним настроєм послухаємо пісню.

Я запрошую на сцену учасників – представників сьомих класів.

( Представлення команд, назва команди, девіз. )

Отже ми починаємо.

Конкурс 1. Хімічний етикет.

Знання хімічного обладнання.

За кожну правильну відповідь команда одержує 1 бал.

Конкурс 2. Чи правду кажуть, що…

Команди відповідають разом. Відповідь «так» чи « ні » (показують трафарет)

Чи правду кажуть, що

 • нафта з водою це суміш (ні)

 • вода кипить при 80 градусах (ні)

 • у молекулі води два атома гідрогену (так)

 • колір - це хімічна властивість (ні)

 • сполуки, яки складаються з декількох елементів називають простими (ні)

 • ядро міститься у центрі атома? (так)

Підсумки конкурсів.

А зараз нас чекає зустріч з містером Хімічний дослід.

Хімічний дослід учень 10 класу.

-А тепер дивиться всі

З колби я зіллю води,

Чарівні слова скажу:

«По хімічному велінню , по моєму хотінню

Молоко з води зробись!»

(Дослід – утворення «молока» з води, реактиви: барій хлорид та натрій сульфат)

- Ну яки бажання ваші?

Кави, чаю, простокваші?

Може «Спрайту», «Кока-коли»?

По хімічному велінню, по моєму хотінню

«Спрайте, із води зробись!

(Дослід – сода, кислота, метилоранж)

 • Дякуємо нашому містеру «Хімічний дослід» і продовжуємо наші змагання.

Конкурс 3. Хімічна дуель

- Наші команди обмінюються «хімічною люб’язністю»

( Команди задають питання)

Конкурс 4. Хто більше

Написати як можна більше хімічних елементів із закінченням на «ій»

 • А поки команди працюють я перевірю, чи всі готові до посвячення хіміки

( гра з вболівальниками)

  1. Назва якого хімічного елемента зашифрована в цьому малюнку ?

  2. Хімічні порівняння:

а) твердий як ….

б) характер як…

в) сивина блищить як…

г) слово срібло, а мовчання -…

3. Найпоширеніший елемент на Землі? (оксиген)

4. Наука про речовини та їх перетворення.(хімія)

5.Спосіб виділення солі з води(випарювання)

6. Яким хімічним елементом багато яблуко?(ферум)

7. Яки агрегатні стани може мати вода? (всі три)

- Поки наше жури перевіряє виконання завдання ми дивимось номер художньої самодіяльності.

- Слово жури.

Конкурс 5. Домашнє завдання

Чарівна наука хімія, але вона любить уважних і охайних учнів. Давайте подивимось, як не потрібно працювати на практичних роботах.

( Учні показують виконання дослідів з помилками)

Конкурс 6. Хімічний експеримент.

По одному представнику від команди.

1.Оцені об’єм – налити « на око» 100 мл води.

2 Зібрати лабораторний штатив на швидкість.

Підсумки конкурсів.

Конкурс 7. Розшифрувати формули

Скласти формули сполук , знаючи валентність.

- Поки команди працюють у нас експериментальна пауза. Зустрічайте «Хімік – цілитель» (дослід –чудове зцілення, реактиви: амоній роданід,ферум(ІІІ) хлорид, натрій фторид), а ще до нас завітав «Хімік – Коперфільд» (дослід – незгоряюча хустинка реактиви: етиловий спирт, вода)

Побажаємо успіхів Хімікам у вивченні хімії.

Підсумки конкурсу. Слово жури.

-А зараз вас прийшли вітати корифеї хімії. Послухайте їх наказ.

( Учні 10, 9, 8 класу)

- Хімію любить, вивчайте та поважайте, як матінку свою,

Хоча вона вам ніби й не потрібна,

Бо ви дорослі, знаєте вже все

І впевнено в житті крокуєте.

А хімія оця гірка, вонюча,

Водночас корисна й пахуча,

Без неї нам не їсти і не спати,

Не вмитись і не одягтись,

Та навіть не погратись.

Це треба добре памятать,

Бо все, куди не подивись в житті, без хімії

Як і без мами ніяк не обійтись,

Ніде вам не пройти без формул, без рівнянь, і без завдань,

І без міцних хімічних знань!
- І хоча у нас сьогодні є переможці і переможені, я вважаю, що перемогла «Дружба»! (прояв надпису за допомогою амоній роданіду і ферум (ІІІ) хлориду).

Всіх вас я посвячу в хіміки! Бажаю вам успіхів в вивченні хімії, міцних знань, гарних оцінок! ( Учні виконують гімн хіміків.)

Великий Д.І. Менделєєв сказав у своєму заповіті молоді : «…внимательно изучайте химию. Это изумительная наука!...», так любить і вивчайте хімію!

ШУКАЙТЕ СКАРБ НА ОСТРОВІ ЗНАНЬ

Хіміко-біологічна гра для 8 класу.

Грають дві команди по 4 чоловіки. Гра складається з конкурсів-завдань. За кожну правильну відповідь команда пересовує фішку на острові Знань. Та команда, яка бистріше дійде до фінішу, одержує перемогу.

ОФОРМЛЕННЯ: малюнок острова Знань, на якому відмічені шляхи двох команд. Маршрут розбитий на стільки часток, скільки конкурсів у грі і скільки завдань в одному конкурсі.

ВЕДУЧІ: вчитель хімії і біології.

ВЕД. 1. Людина живе, працює, прикрашає свій дім, дім її - Земля. З кожним роком людина все більше і більше використовує багатство надр Землі, але вже давно потрібно економити їх. Пригадуються слова філософа Сенеки "Поздно быть бережливим, когда осталось на донышке. Да к тому же остается там не только мало, но и самое скверное". Тому нам потрібно бережливо ставитись до нашої поки ще квітучої Землі.

Два гравці, які сидять на першому ряду в залі "знаходять" пляшку з цікавою запискою - "В проході, між рядами, п'ять кроків, поворот направо, в кінці ряду, на вікні, під шторою... ". Там знаходиться карта подорожі, яку потрібно покласти туди заздалегідь. Вони несуть її до сцени, всі бачать, що це карта, яка може привести до скарбниці, але цей скарб треба відшукати на острові Знань.

Набираємо команди-екіпажі двох кораблів - "Кмітливий" і "Відваж­ний".

ВЕД. 2. Екіпажі кораблів готові відправитись в подорож до невідо­мого острова Знань. Представлення команд: капітан, матроси /прізви­ща/. Команди займають місця на кораблі.

ВЕД. 1. І так, ми вирушаємо в морську подорож.

ПЕРШИЙ МОРСЬКИЙ ВУЗОЛ.

1.Вставте на місця пропусків "оксиген" або "кисень",

а/ . . . мало розчинний у воді;

б/ . . . найпоширеніший елемент на Землі;

в/ . . . підтримує горіння;

г/ риби дихають не ... , що входить до складу води, а . . . , розчинним у воді.

2.Яке коштовне каміння сховане в черепашці молюска: а/ рубін; б/ перлина; в/ сапфір

3.Яким хімічним елементом багата морська капуста ламінарія?

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ. ВІДМІЧАЄМО НА КАРТІ РОЗМІЩЕННЯ КОРАБЛІВ.

ВЕД. 2. Команди продовжують свою подорож, але команда корабля "Відважний" на один кабельтовий попереду.

ДРУГИЙ МОРСЬКИЙ ВУЗОЛ.

1. Роздаємо морські вузли, в яких є записка із завданням « З букв скласти слово» «Екологія» з набору букв для слова.

Поки команди працюють - гра з болільниками.

1.Назва якого хімічного елемента зашифрована в цьому мал. /Миш'як/

2.Спосіб виділення солі з води

3.На якій сторінці лежить приз?

/На тій, якого числа проходить гра/

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ

ТРЕТІЙ МОРСЬКИЙ ВУЗОЛ

ВЕД.1.

1. Вкажіть хімічні явища

а/ добування солі з морської води;

б/ скисання молока;

в/ утворення хмар;

г/ бродіння виноградного соку;

д/ гниття деревини.

2. Скільки грамів солі в тілі дорослої людини?

3. Завдання, зав’язане в вузлі - скласти лабораторний штативі.

4. Назвіть хімічний елемент, назва якого співпадає з назвою лісу (бор)

 1. З якою метою жителі Тихого океану проголошували вголос: “Я їм сіль”? (вважалося, що у такій спосіб можна відігнати злих духів)

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ.

Вед.2. Наші кораблі проходять повз екзотичні береги .На одному з них зупинка і вас вітають місцеві аборигени.

Танець аборигенів.

ЧЕТВЕРТИЙ МОРСЬКИЙ ВУЗОЛ.

1. Чому гинуть тварини, коли виливається нафта з танкеру, який потрапляє в аварію?

2. Метал, без якого неможлива фотографія?

3. Екіпажі отримали завдання скласти заходи по охороні природи.

ВЕД.1. Поки команди працюють – гра з болільниками.

1.Нестача якого хімічного елемента в організмі людини приводить до захворювання зубів?

2.Що таке свжители тихоокеанськогоята вода?

3.Від назви якої держави складено назву "срібло"?

4.Яка вода стає каламутною, коли на неї дихати?

ВЕД. 2. Слухаємо природоохоронні заходи наших команд.

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ.

Команди одержують морські вузли, в яких завдання "Рекламна пауза". /Реклама любої "морської" речі/

ВЕД. 1. Команди готують з нами подорожує факір. Давайте запросимо його.

/З' являється факір/

ВЕД. 1. Добрий день! Ви хто?

ФАКІР. Я - маг!

ВЕД. 1. А ви володієте якою магією білою, чи чорною?

ФАКІР. Білою.

ВЕД. 1. Добре. Але я бачу, що ви збираєтесь палити, а у нас еколо­гічна експедиція і сірників на кораблі немає, на жаль.

ФАКІР. А я підпалю цигарку без сірників.

/Дослід: "Дим без вогню"/

ВЕД. 1. А чи знаєш ти, що населенню Землі і тваринам потрібно дві тисячі літ, щоб вичерпати весь кисень з атмосфери, а рослинам 600 років, щоб відновити його в повітрі?

ФАКІР. Та що ви кажете? Прийдеться мені показати вам фокус.

/Дослід: "Незгоряюча хустинка"/

ВЕД. 1. Давайте подякуємо магу і подивимось рекламну паузу.

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ.

ВЕД. 2. Членам екіпажу поштовим голубом доставлено лист від капі­тана Врунгеля. Давайте послухаємо його.

"Ваша подоріж починається. Пропливаючи повз береги, ви зустріча­лись з дивовижними тваринами і рослинами. Ви, мабуть, звернули увагу на гарні рослини, корали і вам дуже захотілося висушити їх і зберег­ти, привезти їх додому. Але будьте обережні! Вам може зашкодити стра­шенний павук-хрестовик. Життя дорожче. Як тільки зійдете на берег, озирніться по сторонах, вас можуть зустріти великі кити з іклами. Не станьте їх жертвами! Капітан Врунгель"

ВЕД. 1. Знайдіть помилки у тексті листа.

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ.

ВЕД. 2. Плавання закінчилося. Ми на острові Знань, а ваш скарб - це ваші знання. На честь успішного завершення подорожі - святковий феєрверк. /Дослід: феєрверк/

ВЕД. 1. Подивіться, тут є свиток, але він чистий.

ВЕД. 2. Я допоможу вам його прочитати.

( Дослід: прояв запису)

«Люби і бережи природу!»

ОЛІМП - ВІД ПІДНІЖЖЯ ДО ВЕРШИНИ

(гра для учнів 8-11 класів)

Грають 2-3 команди. Гра складається із семи завдань - 700 верст. Кожна правильна відповідь - це сто верст. Перемагає та команда, яка першою набере 700 верст, тобто зайде до вершини Олімпа. Треба реко­мендувати учням повторити міфи Стародавньої Греції.

ОБЛАДНАННЯ: малюнок гори Олімп, де зазначено місце старту команд, скринька Пандори, конверти, повітряні кульки, в яких знаходяться запитання.

ТРЕБА ПІДГОТУВАТИ: два танці, музичний супровід, частівки на еко­логічну тематику.

ВЕДУЧІ: вчитель хімії і біології.

ВЕД.1.Олімп - міфічна гора, де живуть безсмертні, всесильні боги. Людину здавна хвилювало це місце.

ВЕД.2."Боги обитель основали, где ветрьі не дують, где дождь не шумит хладоносннй, где не подьемлет метелей Зима безоблачньш воздух" (Гомер)

ВЕД.1.Ми починаємо олімпійське сходження. На вершині вас чекає зустріч з богом науки і освіти. /Пояснення суті гри/

ВЕД.2.Вас чекають завдання не тільки з хімії, але всі боги Олімпа будуть вам перешкоджати.

ВЕД.1.Тож, починаємо сходження. Перше запитання з області мі­фології.

ЗАПИТАННЯ КОМАНДАМ.

1. Назвіть ім'я богині, яка допомагала Одісею у важкі життєві хвилини. /Клеопатра, Афродіта, Афіна/

2.Чому бог морів Посейдон піддав Одісея важким випробуванням?

3.Скільки часу відбувалася подорож Телемаха в пошуках батька? /Три роки, п'ять років, один рік /

ВЕД.2.Перші версти пройдені, перед вами простягаються альпійсь­кі луки з чудовою рослинністю і загадковими квітами, наступне завда­ння: відірвати пелюстку від квітки, яку вам надіслала богиня Флора і дати відповідь на її запитання. Відповідає тільки один член команди.

ЗАПИТАННЯ НА КВІТКУ.

1.З борщем-я червоний, а в «Аріелі»- я синію. А який я буду в розчині солі?(Розсіл нейтральний тому лакмус буде фіолетовий)

2.Назвіть елементи - символи держав.

3.Які хімічні елементи, надходять до рослин із повітря, води, ґрунту? (Карбон, нітроген, оксисен, гідроген)

4.Чому рослини називають "зеленими фабриками"?

5.Що таке іон?

6.Який елемент є основою мінерального світу?

ВЕД.1.Команди пройшли ще версти і подорож продовжується. Богиня Афродита надіслала до вас прекрасних амазонок, які дають вам своє напутнє слово.

/Звучать частівки на екологічну тематику/

ВЕД.2.Послухайте уважно цікаву легенду Стародавньої Греції. /Розповідь про скриньку Пандори/

ВЕД.1.Богиня Пандора приготувала вам свої запитання.

ЗАПИТАННЯ В СКРИНЬКУ ПАНДОРИ.

1.Золото не завжди цінувалося більш ніж срібло. В стародавньому Єгипті срібло було дорожче за золото у 2,5 рази. Золото йшло на ви­готовлення монет і прикрас. А для чого використовувалось срібло?

2.Декілька десятиріч таємнича смерть вражала вчених, які нама­гались проникнути в єгипетські піраміди. Вони помирали один за одним. Симптоми захворювання були однакові, але лікарі лише розводили рука­ми. Що викликало це захворювання?

ВЕД.2.Ви все ближче і ближче наближаєтесь до вершини Олімпу. Трьохголова богиня Геката - богиня передбачення. Вона губить людей. Вам вона надіслала два свитки. Вам треба розшифрувати слова і пере­могти трьохголове чудовисько.

/Роздаємо свитки/

- - ю - - - - - 1. За Чернишевським, він метал

майбутнього

- о - - 2. При звичайних умовах буває у трьох

Агрегатних станах

- к - - 3. У стародавньому Егіпті цей мінерал

називали «каменем,що розтікається»

- - - ик - - 4. Частинка з неспареним електроном.

- - - ан - - 5. Алкоголь, який викликає сліпоту.

/Підсумок за 1 хвилину/

ВЕД.1.Бог морів Посейдон не чинить перешкод вам, але він вима­гає жертви: заспівати пісню, подарувати йому танець або відкупитися верстами.

/Команди віддають "жертви"/

ВЕД.2.Медуза Горгона, погляд на яку перетворював людину на ка­мінь, замислює зло. Але ви можете перемогти її, якщо виконаєте за­вдання.

/Роздаємо конверти, в яких є частинки (у вигляді прапорців) формули етилового ефіру оцтової кислоти. Треба зібрати формулу/

ВЕД.1.Поки команди працюють, до вас поспішає вісник богів Гермес з богинею Каліпсо та її чудовими амазонками. /Танець/

ВЕД.2.Не завжди одержати перемогу можна лише знаннями. Іноді треба і кмітливість. На вашому шляху морське чудовисько Скила. Вона дуже сильна, перемогти її можна тільки кмітливістю.

ЗАПИТАННЯ У КОНВЕРТАХ.
Правильно розмістити літери.


 1. октаин 4.накал

 2. дегідаль 5.кадірал

 3. лілоза 6.локиста

ВЕД. Попутного вітру вам бажає бог вітрів. Ось його завдання.(Роздаються повітряні кульки з фрагментами формул, з яких потрібно скласти можливі формули речовин).ПІДСУМКИ КОНКУРСУ.НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ.
НЕЙМОВІРНА РЕАЛЬНІСТЬ

Хіміко-біологічна гра.

Грають дві команди - хімічна і екологічна лабораторії.

Суть гри; виконавши завдання, піднятися на верхню сходинку біологічної ступені.

Вед.1. Сьогодні ми зібрались у нашому клубі "Ерудит", щоб бути свідками і учасниками наукової битви двох лабораторій - хімічної і екологічної.

Вед.2 В наш час питання екології дуже важливі і актуальні. Вчені стверджують«що кожної години на нашій планеті:

 • 1700 акрів продуктивної землі стає пустелею;

 • близько 2000 дітей помирають з голоду;

 • 55 чоловік отруюються й гинуть від пестицидів та інших хіміч­них речовин;

 • 1000 чоловік вмирають від отруєння водою;

 • 2000 тон кислотних дощів випадає у Північній півкулі;

 • 5-6 видів тваринного чи рослинного світу зникають.

Вед.2. Кожної хвилини:

 • знищується більше 51 акра тропічних лісів;

 • використовується близько 35 000 барелів нафти;

 • знищується 50 тон родючого ґрунту через неправильне його використання;

 • виділяється більше 12 000 тон вуглекислого газу в атмосферу.

Вед.1. Наша гра буде присвячена питанням екології, хімії, біоло­гії. Для проведення конкурсу-гри ми створили дві наукові лаборато­рії - хімічну і екологічну на чолі із завідуючими лабораторіями. /Представлення команд і запрошення їх на місця/

ПОЯСНЕННЯ СУТІ ГРИ.

Вед.2. Для того, щоб члени лабораторій краще ознайомилися один з одним, ми проведемо розминку, яка називається “В ОДНІЙ ЗВЯЗЦІ”

 • вишикуватись за ростом;

 • вишикуватись за початковими буквами імен в

 • взятися правою рукою за ліве вухо;

 • зробити поворот через ліве плече

Вед.1.Молодці і До роботи готові. Починаємо гру.

Перший агон "ТЕОРІЯ І РЕАЛЬНІСТЬ".

На нашій планеті багато екологічно небезпечних зон. Ви знаєте, що з вини людини зникає Аральське море, в озері Байкал гинуть дуже цінні породи риб, в атмосфері дуже багато вуглекислого газу, а це приводить до глобального потепління. А скільки лиха приніс Чорно­биль!

Вед.2. На нашому глобусі відмічені місця екологічних катастроф. Ваше завдання відповісти на запитання;

~ Що таке озонова дірка? Що руйнує озоновий шар?

 • Які речовини утворюють кислі дощі?

 • Який вплив на погодні умови має надлишок вуглекислого газу?

 • Чому рахіт поширена хвороба жителів Англії?

 • Яке екологічне значення мають заповідники України?

 • Міський хлопчик, приїхавши в гості в село до бабусі, розорив гніздо сови. Через рік корова його бабусі стала давати менше молока. Чому ?

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ.

Вед.1. Другий агон "ІНФОРМАЦІЯ ДО РОЗДУМУ".

На сцені закріплені великі букви. Члени лабораторій - команд вибирають будь-які. Кожна буква - це завдання.

А -Який елемент потрібний для збереження зубної емалі?

Б - Виберіть рослину, яка випаровує найбільшу кількість вологи ялина, береза, сосна, тополя, капуста, морква?

В - Який елемент зайвий? Чому? А1 , СІ, Са, Ма, РЬ, К.

Г - Хто зайвий? Чому? Ведмідь, тюлень, вовк, лисиця, тигр, заєць.

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ.

Вед.2. Третій агон "ВІЧНИЙ ПОШУК"

Ви бачите ромашку, яка знаходиться в зоні екологічного лиха.

Спасти її можна, якщо правильно відповісти на запитання.

/Запитання із ромашки/

  1. Вінком з якої рослини ще в давнину було прийнято вітати героїв переможців?

  2. Чому тропічні дерева не мають річних кілець?

  3. Яке Фруктове дерево вважають гордістю наших садів?

  4. Як називається рослина, яку побачили моряки Христофора Колумба на невідомому острові?

  5. Рослина, продукт якої ми застосовуємо кожного дня, вирощують близько 4000 років?

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ.

Вед.1. Четвертий агон "УВАГА! ЕКСПЕРИМЕНТ!"

Одержані посилки на адресу наших лабораторій: Науково-дослідницький інститут N3, хімічна і екологічна лабораторії.

ЗАВДАННЯ В ПОСИЛКАХ.

ХІМІЧНА ЛАБОРАТОРІЯ - визначити з даних сполук сульфат натрію.

ЕКОЛОГІЧНА ЛАБОРАТОРІЯ - визначити наявність крохмалю в даних продуктах.

Вед.2. Поки лабораторії працюють - гра з болільниками.

   1. Якщо я запитаю вас, чи знаєте ви прислів'я з хімії, біоло­гії, ви не подумавши відповісте "Ні", але я наведу вам при­кладі

 • твердий як.,.

 • злий як...

  1. Назвіть "грозовий газ".

  2. Як називається пісня солов'я?

  3. Орган почуття у Матроскіна.

  4. Англійський вчений, який розщепив атом.

ПІДСУМКИ РОБОТИ ЛАБОРАТОРІЙ.

Вед.1.. П'ятий агон "ЕКЗАМЕН"

Наші науковці за час спільної роботи мають вже деякі теоретичні знання. Давайте перевіримо їх.

Завідувачі лабораторіями тягнуть білети.

1.Які речовини є білою смертю людини?

2.Для чого пінгвіну крила?

3.Самий важкий метал?

4.Позитивно заряджена частина в атомі?

5.Направлений рух заряджених частинок?

6.Максимальна валентність марганцю?

Вед.2. Шостий агон "ЧИМ ШВИДШЕ, ТИМ КРАЩЕ"

Тільки що підвезли грунт. Лабораторії повинні з'ясувати, як впливають нові мінеральні добрива на врожай рису, гречки, вівса.

Завдання: розібрати насіння круп /на швидкість/.

Вед.1. ГРА З ГЛЯДАЧАМИ.

1.Яке молоко не можна пити?

2.Туман, лід, хмара, сніг. Що об'єднує ці слова?

3.Сім п'ядей на лобі. Що це означає?

4.Метал, сполуки якого допомогли відкрити явище радіоактивності

5.Самий древній сплав?

ПІДСУМКИ РОБОТИ ЛАБОРАТОРІЙ.

Вед.2. Сьомий агон "ЗНАЙОМІ НЕЗНАЙОМЦІ".

Зібрано хороший врожай. Він перед вами. Ваше завдання назвати, як називаються плоди у цих рослин.

/Муляжі груші, яблука, перцю, помідора, кукурудзи, горіха, винограду, буряка/

Вед.і. Восьмий агон "ЗНАЙДИ МЕНЕ".

З Фрагментів формул натрій карбонат, кальцій карбонат скласти Формули.

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ.

НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ПІДСУМКИ КОНКУРСУ

  1   2   3

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Іі курс Викладач хімії та біології Н. А. Свиридюк вищої категорії, викладач-методист Умань 2014
Упорядник : Надія Андріївна Свиридюк викладач хімії та біології днз «Уманський професійний аграрний ліцей», вища категорія,викладач...

Сценарій екологічної агітбригади «Барвінок» Підготували Учитель хімії...

Я учитель хімії та біології. Уже багато років входжу до класу з хвилюванням....
Хімії та Біології. Але ті- шуся сподіванням, що у Великому Вибуху Всесвіту їхніх знань я висікла першу слабку іскру, стала «запалом»,...

«Формування екологічних цінностей, здоров’язберігаючих факторів в...
Автор проекту: вчитель хімії, соціальний педагог комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа №94» Дніпропетровської...

2011рік – міжнародний рік хімії життя – це проблема, яку повинні розв’язувати ми
Хімії, в пам’ять про досягнення хімії, І його внесок у розвиток людства. Це свято офіційно визнано Організацією Об’єднаних Націй...

Формування мотивації навчання як необхідноїумови для задоволення освітніх потреб учнів
Ковальова Лариса Юріївна, учитель хімії кз «осші ІІ-ІІІ ступенів «Обдарованість» Харківської обласної ради»

Програма з хімії для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів
Програмою передбачено вивчення хімії металічних І неметалічних елементів та їхніх сполук (10-й клас), основних класів органічних...

З досвіду роботи вчителя хімії та біології червонотоківської загальноосвіт-...
Хімії та Біології. Але ті- шуся сподіванням, що у Великому Вибуху Всесвіту їхніх знань я висікла першу слабку іскру, стала «запалом»,...

Впровадження озон при вивченні хімії
«Учитель має право вчити й виховувати до тих пір,поки сам учиться й удосконалюється»

Загубинога Оксана Олексіївна, вчитель біології та хімії
Позакласна дослідницька робота з біології в малокомплектних школах І школах І-ІІ ступенів та форми залучення учнів до неїБаза даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
e.ocvita.com.ua
Головна сторінка