Пошук по сайту

Екологія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Д епартамент освіти І науки київської обласної державної адміністрації комунальний заклад київської обласної ради

Д епартамент освіти І науки київської обласної державної адміністрації комунальний заклад київської обласної ради

Сторінка1/4
  1   2   3   4
ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇКОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

«ЦЕНТР ТВОРЧОСТІ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА КИЇВЩИНИ»


Обласний творчий проект

«Таланти твої, Київщино!»

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇКОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

«ЦЕНТР ТВОРЧОСТІ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА КИЇВЩИНИ»


Обласний творчий проект

«Таланти твої, Київщино!»
Автори проекту:

Нестерук Т.В., директор КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»;

Нижник О.В., методист організаційно-масового

відділу КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»


Обласний творчий проект «Таланти твої, Київщино!»
Понад десять років діяльність Комунального закладу Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» була спрямована на реалізацію завдань, визначених державними нормативними документами, а саме на максимальне охоплення позашкільною освітою дітей та учнівської молоді, збільшення контингенту вихованців гуртків, які функціонують на базі навчальних закладів обласної комунальної власності, позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів області за основними напрямами позашкільної освіти. Художньо-естетичне виховання є одним із традиційних напрямів позашкільної освіти, що передбачає послідовну навчально-виховну діяльність, направлена на формування в дітей естетичного ставлення до життя, сприймання й розуміння прекрасного в мистецтві, природі, взаєминах людей, розвиток художніх потреб і здатності до художньої творчості, залучає дітей та учнівської молоді до участі у різних сферах художньої діяльності, організацію мистецьких конкурсів, фестивалів, виставок, оглядів. А також досягнення поставлених завдань відбувається через індивідуальні консультації для керівників, обласні методичні об’єднання, творчі майстерні, семінари-практикуми, майстер-класи.

Актуальність роботи за цим напрямом зумовлена попитом на естетичне виховання підростаючого покоління, розвиток у дітей і підлітків художньо-естетичного смаку, формування в них профільної творчої компетентності (образотворчої, вокальної, хореографічної, театральної тощо).

З метою організації змістовного дозвілля, формування комунікативної культури учнівської молоді, створення інноваційного простору для пошуку юних талантів, реалізації всебічного розвитку кожної дитини на засадах гуманістичного, національно-патріотичного, духовного, інтелектуального та фізичного виховання, починаючи з 2014 року втілюється в життя обласний проект «Таланти твої, Київщино!» (далі Проект).

На початковому етапі реалізації Проекту сформовано творчу групу реалізації проекту, зібрано методичні рекомендації щодо визначення теоретичних засад Проекту, проведено діагностичні дослідження для визначення напрямку роботи над Проектом, визначено напрями обдарованості учнівської молоді, залучено педагоги ПНЗ, батьки, громадські організації, партнери до організаційної роботи над Проектом.

Під організаційно-практичного етапу реалізації Проекту оброблено та систематизовано зібрану інформацію про рівень розвитку творчих здібностей учнівської молоді, розроблено моделі організації роботи з обдарованими дітьми; проведено засідання ради директорів ПНЗ «Організаційно-методичні засади роботи гуртків художньо-естетичного профілю, складання проектів типових положень обласних масових заходів», розроблено систему обласних масових заходів, визначено їх періодичність, затверджено положення обласних масових заходів в юстиції та розроблено творчі проекти, внесено обласні масові заходи до річного плану роботи КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», організовуються і проводяться обласні масові заходи згідно річного плану роботи КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», проводиться щорічний фестиваль «Таланти твої, Київщино!», підводяться підсумки реалізації Проекту, поповнюється інформаційний банк даних обдарованих дітей області.

Протягом корекційно-оцінювального етапу реалізації Проекту щороку проводиться моніторинг успішності реалізації Проекту та корекція виявлених недоліків, організовуються психолого–педагогічні консультації з учасниками Проекту для внесення корективів у роботі (відповідальні члени творчої групи, партнери, консультанти), відповідно до річного плану роботи КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» проводяться методичні об’єднання, семінари-практикуми, майстер-класи для надання допомоги керівникам гуртків та іншим учасникам Проекту тощо.

Даний проект реалізується з урахуванням основних профілів художньо-естетичного напряму. Щороку у рамках проекту проводяться обласні фестивалі, конкурси, виставки:

 • фестиваль дитячої творчості «Таланти твої, Київщино!» (Додаток 1);

 • обласний творчий проект «Дитячий фольклорно-етнографічний фестиваль «Весна у «Київській Русі» (Додаток 2);

 • фестиваль хореографічних колективів «Терпсихора запрошує…»;

 • фестиваль фольклорних колективів «З народного джерела» (Додаток 3);

 • фестиваль авторської пі сні і співаної поезії «Срібні струни»;

 • фестиваль театрів мод «Феєрія моди»;

 • фестиваль дитячих театрів «Театральні обрії»;

 • фестиваль лялькових театрів «Казковий калейдоскоп»;

 • танцювальний марафон «Майбутнє України будуємо разом»;

 • виставка-конкурс промислового дизайну «Арт-факторія»;

 • виставка-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»;

 • виставка-конкурс декоративно-ужиткового мистецтва «Скарби рідного краю»;

 • виставка-конкурс дитячого малюнку «Чарівна палітра»;

 • виставка-конкурс учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!»;

 • літературний конкурс «Дивослово»;

 • фестиваль-конкурс духових оркестрів «Фанфари юності»;

 • фестиваль-конкурс виконавців сучасної естрадної пісні «Калиновий дзвін» (Додаток 4);

 • благодійний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Звичайне диво» (для дітей соціально незахищених категорій та дітей з особливими потребами).

Обласні масові заходи проводяться відповідно до Положень, затверджених наказом департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації та зареєстрованих в головному управлінням юстиції в Київській області.

Підсумком роботи за рік є заключний фестиваль дитячої творчості «Таланти твої, Київщино!», на якому зірками сяють переможці обласних конкурсів, змагань, виставок.

Результати роботи над виконанням цього проекту довели ефективність такої форми роботи. Цей досвід переконує, що продуманий синтез красивого й корисного в практичній діяльності школярів позитивно впливає на їхню емоційну сферу, підвищує зацікавленість практичними роботами, збуджує інтерес до народної культури. Запропоновані заходи об’єднанні у цілісну систему, яка має назву обласний проект «Таланти твої, Київщино!» та спрямовані на розвиток ініціативності, активності, самостійності, здатності до самореалізації, самовдосконалення, самовиховання, а також на нейтралізацію зовнішніх антихудожніх впливів мікро і макросередовища.

Вихованці гуртків художньо-естетичного напряму щороку стають переможцями та лауреатами як обласних, так і всеукраїнських, міжнародних конкурсів, фестивалів, виставок.

З метою підвищення компетенції керівників творчих об’єднань, студій, гуртків розробляються методичні рекомендаційї щодо вдосконалення творчого процесу втілення Проекту, зокрема розроблено «Методичні поради щодо організації та проведення урочистого відкриття виставки дитячої творчості» (Додаток 5), «Методичні рекомендації щодо застосування компетентнісного підходу в організації навчально-виховного процесу дитячих театрів моди позашкільних навчальних закладів» (Додаток 6).

Підсумки обласних масових заходів щомісяця висвітлюються в інформаційних джерелах (Додаток 7).

Результатом реалізації проекту є створення банку даних обдарованих дітей області, присвоєння почесного звання творчим колективам, які є активними учасниками творчого Проекту, збільшення кількості гуртків художньо-естетичного напряму за профілями, створення простору для розкриття творчих можливостей учнівської молоді.

Обласний творчий проект

«Таланти твої, Київщино!»
Кожна дитина талановита,

головне – допомогти їй знайти себе…
І. Актуальність проекту
В умовах відродження національної системи освіти позашкільні навчальні заклади стають невід’ємним компонентом освітньої структури, який сприяє всебічному гармонійному розвитку особистості дитини, соціальній адаптації та самореалізації її в суспільстві, створюючи для дитини позитивне виховне середовище. 

Сучасні позашкільні навчальні заклади мають стати осередками виховання справжньої духовності, плекання творчої особистості, виховання людини, що характеризується високою емоційно-естетичною культурою.

Пріоритетами діяльності позашкільних навчальних закладів є пошук і підтримка здібних, обдарованих і талановитих дітей; організація і пошук нових форм змістовного дозвілля дітей та юнацтва з урахуванням особистих та колективних інтересів: стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку, задоволення потреб дітей та юнацтва в творчій самореалізації; популяризація та пропаганда розвиваючих дозвіллєвих програм для дітей та юнацтва. 

Соціокультурні процеси в Україні зумовлюють необхідність у привертанні уваги до художньо-естетичного виховання учнівської молоді. Саме художньо-естетична направленість гуртків має унікальні можливості впливу на дитину, тому таке виховання потрібно розглядати як процес набуття художніх знань і вмінь та як універсальний засіб особистісного розвитку учнівської молоді на основі виявлення індивідуальних здібностей, різнобічних естетичних потреб та інтересів.

Система художньо-естетичної освіти та виховання має відкритий характер, широкий простір для вдосконалення, спрямована на відродження кращих національних культурних традицій та впровадження найсучасніших інноваційних ідей. Нова соціально-художня реальність формує стан суспільної художньої свідомості в особі всіх її суб’єктів та соціально-інституційне забезпечення її функціонування, становлення нових художніх напрямків, норм, цінностей, потреб, смаків, творчих методів, художніх поглядів та ідеалів.

Для реалізації зазначених завдань Комунальний заклад Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» у рамках обласного проекту «Таланти твої, Київщино!» щороку організовує та проводить творчі конкурси, фестивалі, виставки, змагання з усіх напрямів позашкільної освіти.

Досконало підготовлені та майстерно проведені масові заходи є ефективною формою виховної роботи, яка сприяє розвитку творчих компетентностей у вихованців ПНЗ. Вдало спланована організаційно-масова робота активізує навчально-пізнавальну активність, формує організаторські здібності, відкриває додаткові шляхи творчої самореалізації та зростання, а також допомагає гуртківцям визначити свій подальший творчий і життєвий шлях, реалізувати власні здібності та таланти.

Актуальність проекту полягає в тому, що сучасне суспільство дає запит на творчу особистість, здатну до самореалізації та саморозвитку. Тому стимулом для розвитку і збагачення досвіду гуртків, творчих об’єднань є саме участь вихованців позашкільних навчальних закладів у конкурсах, змаганнях, виставках, фестивалях районного, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів.

Проект «Таланти твої, Київщино!» – спеціально створено для сучасної талановитої учнівської молоді і спрямований на виявлення та розвиток їх творчих та індивідуальних здібностей.

Даний проект реалізується з урахуванням основних профілів художньо-естетичного напряму, а саме:

- декоративно-ужиткове мистецтво;

- образотворче мистецтво;

- музично-інструментальне мистецтво;

- хореографічне мистецтво;

- театральне мистецтво;

- вокальне мистецтво;

- хорове мистецтво;

- фольклорне мистецтво;

- розмовний жанр;

- циркове мистецтво.

Особливостями даного проекту є його інформативність, практичність, готовність до впровадження, неординарний підхід та мінімальність затрат.

Пріоритетні цілі проекту – забезпечення умов особистісного розвитку дітей та учнівської молоді з урахуванням художніх потреб та смаків, оволодіння знаннями в сфері культури та мистецтва, відродження, збереження духовної національно-культурної спадщини українського народу, організація змістовного дозвілля дітей, формування їхньої комунікативної культури, а також віра дітей в себе та свій талант, можливості творити й досягати висот у різних галузях мистецтва, уміння застосувати свій досвід, знання в майбутньому.

На кожному кроці – спалахують дитячі таланти, вправні і впевнені, боязкі і сором’язливі, і завдяки творчому проекту кожному з них приділяють значну увагу, задля кінцевого результату, адже саме нова генерація, яку підтримують організатори проекту, за кілька років буде творити українську культуру. У майбутньому проект утворить надійний тандем учасників та партнерів проекту задля розвитку творчих можливостей учнівської молоді.

ІІ. Мета проекту

Метою даного проекту є створення інноваційного освітнього простору для пошуку юних талантів, реалізації всебічного розвитку кожної дитини на засадах гуманістичного, національно-патріотичного, духовного та інтелектуального виховання.

ІІІ. Завдання проекту

Мета проекту реалізується через головні завдання:

 • здійснити пошук та підтримку обдарованих дітей;

 • створити умови для різнобічного і гармонійного розвитку вихованців;

 • формувати у вихованців особистісно-ціннісне ставлення до дійсності та мистецтва, системи знань та уявлень про сутність, види та жанри мистецтва, особливості художньо-образної мови мистецтв — музичного, візуального, хореографічного, театрального, екранного тощо;

 • розвивати естетичну свідомість, загальні та художні здібності, художньо-образне мислення, універсальні якості творчої особистості, здатності до самореалізації, потреби в духовному самовдосконаленні;

- виховати в учнівській молоді художні інтереси, смаки, морально-естетичні ідеали, потреби у художньо-творчій самореалізації й духовно-естетичному самовдосконаленні відповідно до індивідуальних можливостей та вікових етапів розвитку, розуміння зв'язків мистецтва з природним і предметним середовищем, життєдіяльністю людини, зокрема сучасною технікою, засобами масової інформації;

- застосування художніх умінь та навичок в майбутній практичній діяльності.
ІV. Принципи реалізації проекту
Існують принципи побудови й участі в проекті:

- загальні (суб'єктивності, діагностики, оптимальності взаємозалежності, самоорганізації, фасілітації, креативності, доповнення);

- основні (особистісно-діяльнісний підхід, варіативно-програмний підхід, партнерство, рівноправна співпраця вихованців і керівників).
V. Основні документи, які покладено в основу

реалізації проекту

 • Витяг із Конституції України;

 • Закони України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», «Про охорону дитинства»;

 • накази Міністерства освіти і науки України;

 • Витяг із Конвенції ООН про права дитини.


VІ. Кадрове забезпечення

Педагогічні працівники КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» та позашкільні навчальні заклади області.
VІІ. Учасники проекту

Вихованці гуртків та творчих об’єднань з навчальних закладів та позашкільних навчальних закладів різних типів і форм власності Київської області.
VІІІ. Партнери проекту

Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації, управління молоді та спорту; місцеві органи управління освітою; позашкільні навчальні заклади області; міські та районні будинки культури, школи мистецтв, музеї, театри тощо.
ІX. Цільова аудиторія проекту

Учні, батьки, педагоги.
X. Ресурсне забезпечення

Бюджетні кошти, передбачені планом асигнувань на фінансування КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», залучення спонсорських внесків, що не суперечить чинному законодавсту.

. Термін реалізації проекту

Починаючи з 2004 року, проект є постійно діючий.
XІІ. Етапи реалізації проекту

п/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

І. Початковий етап

1.

Формування творчої групи реалізації проекту

січень-березень 2004 р.

Департамент освіти і науки, КЗ КОР «ЦТДЮК»

2.

Підбірка методичних рекомендацій для визначення теоретичних засад проекту

квітень 2004 р.

КЗ КОР «ЦТДЮК»

3.

Проведення діагностичних досліджень для визначення напрямку роботи над проектом

січень-квітень 2004 р.

КЗ КОР «ЦТДЮК», керівники ПНЗ області

4.

Визначення напрямів обдарованості учнівської молоді

травень 2004 р.

КЗ КОР «ЦТДЮК»

5.

Залучення педагогів ПНЗ, батьків, громадських організацій, партнерів до організаційної роботи над проектом

протягом реалізації проекту

КЗ КОР «ЦТДЮК», батьківський комітет, громадські організації

ІІ. Організаційно – практичний етап:

1.

Обробка та систематизація зібраної інформації про рівень розвитку творчих здібностей учнівської молоді

травень 2004 р.

КЗ КОР «ЦТДЮК», керівники ПНЗ області

2.

Розробка моделі організації роботи з обдарованими дітьми

травень 2004 р.

КЗ КОР «ЦТДЮК», керівники ПНЗ області, консультанти

3.

Проведення засідання ради директорів ПНЗ «Організаційно-методичні засади роботи гуртків художньо-естетичного профілю, складання проектів типових положень обласних масових заходів»

травень 2004 р.

КЗ КОР «ЦТДЮК», керівники ПНЗ області, консультанти

4.

Розробка системи обласних масових заходів, визначення їх періодичності

травень 2004 р.

КЗ КОР «ЦТДЮК»

5.

Робота над типовими положеннями обласних масових заходів

травень-серпень 2004 р.

КЗ КОР «ЦТДЮК», керівники ПНЗ області

6.

Затвердження положень обласних масових заходів в юстиції та розробка творчих проектів

серпень 2004 р.

КЗ КОР «ЦТДЮК», юстиція

7.

Внесення обласних масових заходів до річного плану роботи КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»


серпень-вересень поточного року

КЗ КОР «ЦТДЮК», керівники ПНЗ області

8.

Організація і проведення обласних масових заходів згідно річного плану роботи КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», які впливають на розвиток творчих здібностей учнівської молоді

Вересень-травень поточного року

КЗ КОР «ЦТДЮК», керівники ПНЗ області,

усі учасники проекту

9.

Сприяння участі учнівської молоді в обласних масових заходів

Вересень-травень поточного року

КЗ КОР «ЦТДЮК»

10.

Оцінювання результатів проведеної роботи

Вересень-травень поточного року

КЗ КОР «ЦТДЮК», керівники ПНЗ області

11.

Проведення щорічного фестивалю «Таланти твої, Київщино!» як системи заохочень як для учасників обласних масових заходів, що стали переможцями конкурсів, фестивалів, виставок, так і педагогів, які працюють з обдарованими дітьми через нагородження грамотами, подяками, цінними подарунками

Травень поточного року

КЗ КОР «ЦТДЮК», керівники ПНЗ області,

усі учасники проекту

12.

Підведення підсумків реалізації проекту

Травень поточного року

КЗ КОР «ЦТДЮК»

13.

Розробка методичних рекомендацій щодо вдосконалення творчого процесу втілення проекту

Вересень-травень поточного року

КЗ КОР «ЦТДЮК»

14.

Поповнення інформаційного банку даних обдарованих дітей області

Травень поточного року

КЗ КОР «ЦТДЮК», керівники ПНЗ області

15.

Висвітлення підсумків обласних масових заходів в інформаційних джерелах

Кожного місяця поточного року

КЗ КОР «ЦТДЮК», керівники ПНЗ області

ІІІ. Корекційно-оцінювальний етап:

1.

Моніторинг успішності реалізації проекту

Вересень-травень поточного року

КЗ КОР «ЦТДЮК»

2.

Корекція виявлених недоліків

Вересень-травень поточного року

КЗ КОР «ЦТДЮК»

3.

Проведення психолого–педагогічних консультацій з учасниками проекту для внесення корективів у роботі (відповідальні члени творчої групи, партнери, консультанти)

Вересень-травень поточного року

КЗ КОР «ЦТДЮК»

4.

Проведення методичних об’єднань, семінарів-практикумів, майстер-класів для надання допомоги керівникам гуртків та іншим учасникам проекту (відповідно до річного плану роботи КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»)

Вересень-травень поточного року

КЗ КОР «ЦТДЮК»

5.

Активізація залучення громадськості до участі у реалізації проекту

Протягом реалізації проекту

КЗ КОР «ЦТДЮК»

6.

Залучення спонсорів з метою подальшого належного поповнення резерву для церемонії нагородження переможців

Протягом реалізації проекту

КЗ КОР «ЦТДЮК»

7.

Забезпечення необхідної допомоги випускникам ПНЗ при вступі до ВУЗів, професійно-технічних навчальних закладів (складання характеристики вихованцю, підбірка їхніх нагород, видача свідоцтва про отримання позашкільної освіти тощо)

Протягом реалізації проекту

КЗ КОР «ЦТДЮК»


XІІІ. Заходи щодо реалізації проекту


п\п

Назва заходу

Термін

Фестивалі

1.

Фестиваль дитячої творчості «Таланти твої, Київщино!»

Щороку

2.

Фольклорно-етнографічний фестиваль «Весна у «Київській Русі»

Щороку

3.

Фестиваль хореографічних колективів «Терпсихора запрошує…»

Раз на два роки

4.

Фестиваль фольклорних колективів «З народного джерела»

Раз на два роки

5.

Фестиваль авторської пі сні і співаної поезії «Срібні струни»

Раз на два роки

6.

Фестиваль театрів мод «Феєрія моди»

Раз на два роки

7.

Фестиваль дитячих театрів «Театральні обрії»

Раз на два роки

8.

Фестиваль лялькових театрів «Казковий калейдоскоп»

Раз на два роки

Виставки-конкурси

1.

Виставка-конкурс промислового дизайну «Арт-факторія»

Раз на три роки

2.

Виставка-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

Щороку

3.

Виставка-конкурс декоративно-ужиткового мистецтва «Скарби рідного краю»

Раз на три роки

4.

Виставка-конкурс дитячого малюнку «Чарівна палітра»

Раз на три роки

5.

Виставка-конкурс учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!»


Щороку

Конкурси, фестивалі-конкурси

1.

Літературний конкурс «Дивослово»

Раз на три роки

2.

Фестиваль-конкурс духових оркестрів «Фанфари юності»

Раз на три роки

3.

Фестиваль-конкурс виконавців сучасної естрадної пісні «Калиновий дзвін»

Раз на два роки

4.

Благодійний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Звичайне диво» (для дітей соціально незахищених категорій та дітей з особливими потребами)

Раз на два роки


X ІV. Результати реалізації проекту

- встановлення дієвої співпраці КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» з учасниками проекту;

- створення банку даних обдарованих дітей області;

- збільшення кількості гуртків художньо-естетичного напряму за профілями;

- об’єднання зусиль педагогів, батьків, громадських організацій, створення простору для розкриття творчих можливостей учнівської молоді.
XVІ. Список рекомендованої літератури

 1. Бех І.Д. Особистісно зорієнтоване виховання: науково-методичний посібник. - К. : ІЗМН, 1998 . - 204 с.

 2. Васьков Ю.В. Педагогічні теорії. Технології, досвід (дидактичний аспект). – Харків : Скорпіон, 2004. - 120 с.

 3. Гузєєв В.В., Новожилова Н.В., Рафаєва А.В., Скоробогатова Г.Г. Консультації : метод проектів // Педагогічні технології . - 2007. - №1.

 4. Дичківська І.М. Інноваційні педагогічні технології : навчальний посібник. - К.:Академвидав, 2004 . - с. 38-41.

 5. Логвін В. Метод проектів у контексті сучасної освіти // Сучасні шкільні технології. Ч. 2 / Упоряд. Рожнятовська, В. Зоц. – К. : Ред. Загальнопедагогічна газета, 2004. – 128 с. (вип. 5 (11).

Проектирование систем внутришкольного управления: пособие для руководителей образовательных учреждений и территориальных образовательных систем / Под ред. А.М. Монсеева. – М. : Педагогическое общество России, 2001. – 384 с.

ДОДАТОК 1

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ департаменту освіти, науки

та молоді Київської обласної

державної адміністрації

28 лютого 2013 року № 61

Зареєстровано в Головному управлінні юстиції у Київській області

19 березня 2013 року за № 6/786
Положення

про проведення обласного фольклорного фестивалю-конкурсу «З народного джерела»

1. Загальні положення

1.1. Організаторами обласного фольклорного фестивалю-конкурсу «З народного джерела» (далі – Фестиваль-конкурс) є департамент освіти, науки та молоді Київської обласної державної адміністрації, Комунальний заклад Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини».
1.2. Фестиваль-конкурс проводиться в рамках обласного дитячого фольклорно-етнографічного фестивалю «Дитинства пісня Великодня».
1.3. Журі Фестивалю-конкурсу формується із провідних спеціалістів культури і мистецтв, фахівців з відповідних жанрів фольклорного виду мистецтва.

2. Мета та завдання Фестивалю-конкурсу

2.1. Фестиваль-конкурс проводиться з метою пошуку та підтримки обдарованих дітей та молоді, виховання національної свідомості та залученнях їх до вивчення і збереження фольклору як першооснови національної спадщини.

2.2. Завдання Фестивалю-конкурсу – відтворення співацько-виконавських традицій, національного вбрання та інструментарію, особливостей народної хореографії, характерних для Київського регіону, виявлення носіїв та знавців автентичного фольклору, удосконалення виконавської майстерності аматорських колективів.

3. Учасники Фестивалю-конкурсу

3.1. У Фестивалі-конкурсі беруть участь учні, вихованці загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів Київщини, які вивчають фольклор.

3.2. Фестиваль-конкурс проводиться за наступними категоріями:

фольклорні гурти;

фольклорно-етнографічні гурти;

вокальні ансамблі (з фольклорною програмою);

виводчики, виводчиці (солісти з народною манерою виконання);

троїсті музики.

3.3. Кількісний склад фольклорного гурту – не більше 30 осіб.

3.4. Вік учасників – від 6 до 18 років (включно).

3.5. У фольклорних гуртах допускається участь 2-х дорослих.

4. Порядок проведення Фестивалю-конкурсу та вимоги до учасників

4.1. Фестиваль-конкурс проводиться в чотири етапи раз у два роки.

4.1.1. І етап фольклорна експедиція «Звичаї, обряди та традиції мого краю». Термін проведення – протягом року. Мета першого етапу – вивчення історичного пласту місцевих традицій, виявлення та відтворення в аматорських колективах обрядових дійств регіонів Київщини.

4.1.2. ІІ етап – відбірковий, проводиться в районах (містах), під час проведення якого визначаються кращі фольклорні колективи для участі у ІІІ етапі.

4.1.3. ІІІ етап – обласний (заочний). Відбір кращих колективів до заключного етапу (термін проведення – березень поточного року).

4.1.4. ІV етап (заключний) проводиться у рамках обласного дитячого фольклорно-етнографічного фестивалю «Дитинства пісня Великодня».

4.2. У ІІІ обласному (заочному) етапі Фестивалю-конкурсу беруть участь переможці ІІ етапу, які представляють конкурсну програму, створену на основі місцевих фольклорних матеріалів.

4.3. Для участі у ІІІ обласному (заочному) етапі Фестивалю-конкурсу до 31 березня поточного року переможцям ІІ відбіркового етапу потрібно подати до художньо-естетичного відділу Комунального закладу Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» наступні документи:

заявку (за зразком, наведеним у додатку до цього Положення);

творчу характеристику колективу;

сценарій виступу (без скорочень, по можливості з нотним текстом пісень);

матеріали фольклорної експедиції;

для фольклорних, фольклорно-етнографічних гуртів та вокальних ансамблів (з фольклорною програмою) – відеозапис дійства весняного циклу (повний обряд або його фрагмент, танці, ігри тощо) та родинно-побутову обрядовість на CD або DVD-диску в будь-якому відеоформаті, тривалістю до 15 хвилин;

для виводчиків, виводчиць та троїстих музик – відеозапис двох пісень (творів) різного характеру на CD або DVD-дисках у будь-якому відеоформаті.

4.4. Обов’язкова вимога для всіх учасників конкурсу – автентичність.

4.5. Виводчикам та виводчицям дозволяється як сольний виступ, так і виступ у складі колективу.

4.6. За результатами перегляду наданих відеоматеріалів журі ІІІ етапу Фестивалю-конкурсу визначає у всіх категоріях переможців, яких буде запрошено до участі у ІV (заключному) етапі.

4.7. Про перемогу в ІІІ обласному (заочному) етапі Фестивалю-конкурсу оргкомітет повідомляє додатково.

4.8. Переможці ІІІ обласного (заочного) етапу Фестивалю-конкурсу мають підготувати для участі в ІV (заключному) етапі наступну конкурсну програму:

фольклорні, фольклорно-етнографічні гурти та вокальні ансамблі – виступ тривалістю до 10 хвилин;

виводчики, виводчиці та троїсті музики – 2 пісні (твори) різного характеру.

4.9. Адреса для подання пакета документів та конкурсних матеріалів учасників Фестивалю-конкурсу: художньо-естетичний відділ Комунального закладу Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», бульвар 50-річчя Перемоги, 90, м. Біла Церква, 09113; телефон-факс: (04563) 6-46-45, 4-18-27; e-mail: ctduk_estety@ukr.net.

5. Визначення і нагородження переможців

5.1. Фестиваль-конкурс проводиться на конкурсній основі за такими критеріями:

місцева самобутність виконавського стилю: мова, діалектні особливості, пісня, костюм, танець, атрибутика;

професійно-художній рівень сценічно-театралізованого відтворення обрядів, сценографічна виразність, музично-пісенне та пластично-танцювальне мистецтво;

рівень сценічної культури;

робота із залом: народні ігри, загадки, забави, залучення глядачів до виступу.

5.2. У ІV (заключному) етапі журі визначає лауреатів І, ІІ, ІІІ ступенів та залишає за собою право вручення Гран-прі та спеціальних призів, у разі виникнення спірних питань право остаточного рішення належить голові журі.

5.3. Переможці Фестивалю-конкурсу нагороджуються дипломами і цінними подарунками, беруть участь у заключному святі фестивалю дитячої та юнацької творчості «Таланти твої, Київщино!».

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ департаменту освіти, науки та молоді Київської обласної

державної адміністрації

28.02.2013 № 62

Зареєстровано в Головному управлінні юстиції у Київській області 12 березня 2013 року за № 4/784
Положення

про проведення обласного дитячо-юнацького конкурсу

виконавців сучасної пісні «Калиновий дзвін»
  1   2   3   4

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Програма обласної краєзнавчої конференції учнівської молоді «київщина мій заповітний край»
Департамент освіти І науки Київської обласної державної адміністрації, та Комунальний заклад Київської обласної ради «Центр творчості...

Департамент освіти І науки київської обласної державної адміністрації...
Збірник виступів учасників обласної краєзнавчої конференції учнівської молоді «Київщина – мій заповітний край» у секції «Шевченко...

За підтримки Департаменту освіти І науки, молоді та спорту виконавчого...
Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації); Державної телерадіокомпанії «Всесвітня служба утр» телеканал,...

Черговий випуск кваліфікованих фахівців Васильківської філії Університету...
...

Дослідження історичних подій, економічного, соціального, політичного,...
Комунальний заклад Київської обласної ради Центр творчості дітей та юнацтва Київщини

Методичний посібник 2013 «Завгосп у поході»
Комунальний заклад київської обласної ради «центр творчості дітей та юнацтва київщини»

Керівництво роботою музею. Планування роботи. Музейна рада
Комунальний заклад київської обласної ради «центр творчості дітей та юнацтва київщини»

Комунальний заклад «станція юних натуралістів» рівненської обласної...
Рівненської обласної державної адміністрації від 15 січня 2014 року №22,проводиться Всеукраїнський конкурс „Мій голос віддаю на захист...

Методичний посібник 2013 Рекомендовано Вченою радою Київського обласного...
Комунальний заклад київської обласної ради «центр творчості дітей та юнацтва київщини»

Рішення Київської обласної ради від 26. 12. 2016 №242-11
Утворити організаційний комітет з підготовки та відзначення 85-річчя утворення Київської області у складі згідно з додаткомБаза даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
e.ocvita.com.ua
Головна сторінка