Пошук по сайту

Екологія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

У. І. Долга,учитель обслуговуючої праці загальноосвітньої школи №84, вища категорія, звання «Старший учитель» м. Запоріжжя

У. І. Долга,учитель обслуговуючої праці загальноосвітньої школи №84, вища категорія, звання «Старший учитель» м. Запоріжжя





У. І. Долга,учитель обслуговуючої праці загальноосвітньої школи № 84, вища категорія, звання «Старший учитель» м. Запоріжжя.
Технологія виготовлення виробів, оздоблених

об’ємною аплікацією.

100_8436.jpg 100_8482.jpg
Предмет: « Обслуговуюча праця »Варіативний модуль

«Технологія виготовлення виробів, оздоблених об’ємною аплікацією»

5 клас ( 2 години на тиждень)

Тема: Загальні відомості про технологію виготовлення паперової

аплікації
Практична робота: Виготовлення та демонстрація рослинної та зооморфної

композиції .

Тип уроку: інтегрований ( технологія – біологія - екологія )

Мета уроку:

- узагальнення й систематизація знань учнів про аплікацію;

- засвоєння знань про види конструкційних матеріалів для виготовлення аплікації;

- розвиток фантазії, образного мислення;

- закріплення на практиці уміння виконувати різні техніки аплікації;

- формування почуття відповідальності за природу

Методи та прийоми:розповідь, коментар, рольові ігри, практична творча робота.

Види діяльності учнів: сприймальна, пізнавальна, художньо-практична.

Наочність: мультимедійний ряд слайдів, презентації учнів“Буду я природі

другом”, відео-роліки.

Міжпредметні зв’язки :екологія, біологія,образотворче мистецтво.

Місце проведення уроку: шкільна майстерня.

План-конспект уроку

  1. Організаційний момент

  2. Пролог. Актуалізація опорних знань

Запитання

1. Які види аплікації ви знаєте?

2.З яких матеріалів виконують аплікацію?

3. Які ви знаєте нетрадиційні матеріали для виготовлення аплікації ?

Пригадаємо:


З Історії
Аплікація — це накладання форм різних матеріалів на інший матеріал — основу, фон. Слово “аплікація” в перекладі з латинської мови означає “накладання”. Аплікація буває предметна, сюжетна і декоративна. Техніка аплікації полягає в наклеюванні або пришиванні шматочків паперу, тканини, шкіри, рослинних матеріалів на паперовий, тканинний або інший фон.

УХVI столітті аплікації була улюбленим декоративним елементом. Найчастіше ними прикрашали облачення священнослужителів, наприклад ризи, балдахіни, і навіть використовували для оформлення інтер'єру, аплікацією прикрашали покривала, подушки, фіранки тощо.

З давніх-давен аплікацію використовують із прикраси народних костюмів. Їх нашивали на спідниці -поневи, сарафани, кожухи, туфлі, головні убори. Використовуючи при цьому гарні нитки, намистинки, стеклярус, бісер, перли.

3.Повідомлення теми : Загальні відомості про технологію

виготовлення паперової аплікації

4. Мотивація навчальної діяльності.

На уроці кожен зможе виготовити чудовий кактус, який ніколи не треба поливати, а ще – затишне гніздечко для пташиного сімейства…

Для цього нам знадобиться:


Матеріали та

інструменти

Ножиці, дирокол, шерстяні нитки (для гнізда) клей, кольоровий папір, картон , гуаш (для кактуса),чорний маркер.

5. Повідомлення нового матеріалу:

Отже, паперове мистецтво!

Видів паперового мистецтва є багато, і на уроці я розповім про кілька з них.

Взагалі, що тільки з паперу не роблять, що тільки ним не прикрашають і що тільки з нього не виготовляють в нашому житті.

Уся поліграфія, усі видавництва, рекламна продукція, упаковка, тара, і навіть, банальні туалетні зручності - усі завдячують паперу.

Папір на стільки популярний у світі, що у Швейцарії, а саме в місті Базель, зробили музей паперу.

Трошки про папір: вперше виготовили папір у Китаї у 105 році. Звичайно технологія вироблення його була примітивною, але головним було його створення. До цього сувої з папірусу були в стародавньому Єгипті: ці сувої до певної міри також можна вважати папером, за технологією виготовлення обидва види паперу були дуже схожими, хоча різниця полягала у матеріалі.

Сьогодні основними компонентами паперу є целюлоза та деревна маса. Для надання паперу певних оптичних і технологічних властивостей до основної маси додають різноманітні домішки (дрібно розмолоті мінеральні суміші: проклеюючі, фарбники, наповнювачі тощо).
Ви, мабуть, дещо чули про об'ємну паперову пластику?

Кірігамі паперовий живопис


об'ємну паперова пластика
орігамі вирізання з паперу аплікація квілінг

чи витинанка
Раджу і вам познайомитися з цією красою!!!


6. Практична робота

Під час виконання практичної роботи вчитель контролює:

  • Організацію робочого місця.

  • Дотримання безпечних прийомів праці.

  • Поставу.

  • Реалізацію методів самоконтролю та взаємодопомоги .

Під час обходу робочих місць вчитель :

  • Збирає інформацію для підведення підсумків уроку.

  • Проводить індивідуальний, фронтальний інструктажі.

ВАРІАНТ 1

Послідовність виготовлення кактуса та квітки:

Добір матеріалів, фурнітури для виготовлення виробу

Етапи виготовлення квітки

Згадай що таке

КЛАУЗУРА…

Фантазуй
100_8415.jpg
100_8416.jpg 100_8420.jpg
100_8423.jpg


Виготовлення кактуса за шаблоном
100_8424.jpg

Зафарбуй деталі у

зелений колір та

зроби гілки
100_8429.jpg

З’єднай деталі по

лініям прорізів
100_8434.jpg

Заверши композицію-

з’єднавши частини

між собою .
100_8436.jpg
ВАРІАНТ 2

Послідовність виготовлення гнізда:

На шаблоні робимо дірки дироколом
100_8474.jpg


Переплітая пряжу виготовляємо основу гнізда
100_8471.jpg


Пригадай уроки з аплікації у початковій школі-зроби пташку…
100_8475.jpg

Поміркуй – та зроби родину-так дружніше!!!

Виготовлення кактуса за шаблоном
100_8485.jpg

  1. Оцінювання робіт:

таблиця оцінювання якості готового виробу:




Критерії оцінювання

Оцінка

Зауваження

1.

Креативність ідеї







2.

Зовнішній вигляд







3.

Відповідність задуму







4.

Якість кінцевої обробки виробу







5.

Вміння презентувати виріб (реклама)







6.

Використання цікавих технік, складних елементів.








8. Показ презентація готових виробів

100_8444.jpg 100_8439.jpg

100_8487.jpg100_8496.jpg

9.Підведення підсумків уроку

поділитися в соціальних мережах



Схожі:

Екологічне виховання учнів початкових класів на українських народних традиціях
Зайцева В. В. – вчитель початкових класів Широківської середньої загальноосвітньої школи №1, вища категорія,, старший вчитель, педагогічний...

Про Конотопську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №10
Директор школи: Горшеніна Світлана Павлівна, 42 роки. Рік призначення на посаду директора школи – 2007 рік. Кваліфікаційна категорія...

Урок №1 «Листопад, листопад, золотиста віхола. Хроматично-ахроматичні...
...

Учитель початкових класів спеціаліст вищої категорії старший учитель
Серед життєвих цінностей сучасної людини перше місце посідає цінність життя І здоров’я. Останніми десятиліттями світова наука зараховує...

Кз "Цюрупинська спеціальна зош І-ІІІ ступенів Херсонської обласної ради" Проект
Керівники проекту: Федоренко Сергій Михайлович – учитель столярної справи, Гурковська Марина Вікторівна – учитель природознавства,...

Сценарій екологічної агітбригади «Барвінок» Підготували Учитель хімії...

Інформація про Олександрівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів...
Директор школи Дмитренко Микола Семенович, освіта вища, за фахом учитель історії, має вищу кваліфікаційну

I. Методичні питання, які вивчає учитель
Кваліфікаційна категорія: спеціаліст другої категорії Стаж роботи учителем інформатики: 5,5 років

Календарно-тематичне планування вивчення курсу «географія: «Україна...
Укладач: Тетяна Петренко, учитель географії Матюшівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Білоцерківського району Київської...

План-конспект бінарного уроку математики І фізики в 11 класі
Климань Тамара Миколаївна, учитель математики вищої кваліфікаційної категорії, старший вчитель



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації




e.ocvita.com.ua
Головна сторінка